Морозов Олександр Сергійович народився 11.01.1966 р. у місті Прилуки Чернігівської обл. З 1983 року постійно проживає у місті Ніжині.

У 1984-1986 рр. навчався у Київському політехнічному інституті. З 1987 по 1989 р. проходив строкову військову службу у лавах Радянської армії.  1997 р. з відзнакою закінчив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (без відриву від виробництва).  Фах – історик, музеєзнавець, викладач історії.

У 1991-1997 рр. працював у Ніжинському краєзнавчому музеї на посаді наукового та старшого наукового співробітника. У 1997-2007 рр. – другий священик у Грецько-Всіхсвятському кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату м. Ніжина, протоієрей. У 2007 р. вийшов за штат (зі збереженням сану) у зв’язку з призначенням на посаду завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Провідний фахівець бібліотеки імені академіка М.О.Лавровського НДУ імені М.Гоголя. З грудня 2012 року - виконуючий обов"язки директора бібліотеки Ніжинського держуніверситету.

Брав участь в оновленні музейної експозиції Ніжинського краєзнавчого музею. Є автором наукової концепції та проекту реекспозиції Музею рідкісної книги НДУ.  Активний член Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, неодноразовий учасник пам'яткознавчих, краєзнавчих та музеєзнавчих науково-практичних конференцій; у 2011 р. обраний до складу Головної ради Товариства. У 1991-1997 рр. брав активну участь в розвідках археологічних пам'яток м. Ніжина та околиць, проводив роботу з паспортизації нововиявлених об’єктів. Автор великої кількості публікацій та кількох книг історико-краєзнавчого, пам'яткознавчого та книгознавчого характеру. Співупорядник та член редколегії часопису «Ніжинська старовина» та газети «Ніжинські старожитності».